Spotřebitelské úvěry

Může to být dobrý sluha, ale taky špatný pán. Proto nejprve zvažte, zda úvěr nebo danou výši opravdu potřebujete. Pro nás je důležité, ať je nabízená sazba vždy opravdu ta nejnižší, jakou banka nabízí.

Typy úvěrů

Spotřebitelský úvěr

Hodí se k vybavení domácnosti, koupi vozu nebo k promyšlené investici. Ze zákona jej můžete kdykoliv splatit za max 1 % z aktuální výše jistiny.

Podnikatelský úvěr

Slouží k podnikatelským účelům – např. koupě vozu, nářadí, materiálu nebo podnikatelský záměr. Může být problém s konsolidací. Pozor na vyšší poplatky.

Úvěr ze stavebního spoření

Je překlenovací nebo řádný, a to na bydlení nebo neúčelový s vyšší sazbou. U překlenováku však dlouho jen spoříte a platíte fixně úroky ze stejné jistiny. Často má i vyšší poplatky.

Spotřebitelský úvěr
s nízkou sazbou

U spotřebitelského úvěru (oproti hypotečního) většinou přesně nevíte, jak vás banka vyhodnotí a na jakou sazbu se dostanete. Po posouzení klienta a situace na trhu i přesto většinou víme, kde bude nejvhodnější úvěr řešit. 

Nikdy si neberte úvěr na věci, bez kterých se můžete obejít (dovolená, dárek nebo drahé auto pro dobrý dojem). Pozor taky na žádosti ve více bankách najednou. Může vás to poškodit.

Naši partneři pro spotřebitelské úvěry